اردوی علمی دبیرستان پسرانه (غیر دولتی) کوشیار از تکاتو

بازدید علمیآموزشی دبیرستان غیردولتی کوشیار از مرکز تحقیقات کاربردی و تولید بذرشرکت توسعه کشت دانه‏ های روغنی

بنا به درخواست مدیریت محترم دبیرستان غیردولتی کوشیار ساری به منظور آشنایی دانش ‏آموزان با محصولات روغنی، لوازم و تکنیک‏های آزمایشگاهی در پژوهش‏های کاربردی مرکز تکاتو، در تاریخ اول آبان 98 امکان بازدید جمعی از دانش آموزان طی ساعات 9 تا 12 فراهم شد. در ابتدا ریاست محترم مرکز جناب آقای علی زمان میرآبادی ضمن خیرمقدم و خوشامدگویی به دانش آموزان، در ارتباط با کشاورزی و رشد و نمو گیاهان، معرفی انواع محصولات روغنی، نحوه تولید و تکثیر بذور و هدف اصلی مرکز به کار تولید بذر دانه ‏های روغنی به زبان ساده مطالبی بیان فرمودند. در ادامه دانش آموزان به چهار گروه تقسیم بندی شده و از بخش‏‎های مختلف مرکز از جمله بانک بذر، بخش آزمایشگاهی مرکز، بخش بوجاری بذور و بخش پرورش بنفشه آفریقایی بازدید نموده و توضیحات لازم هر بخش توسط کارشناس مربوطه بیان شد و به سوالات مختلف حاضرین در ارتباط با موضوعات موردنظر در هر بخش پاسخ داده شد.

 

 

بازدید از آزمایشگاه گیاهپزشکی

در بازدید از آزمایشگاه گیاهپزشکی ابتدا در ارتباط با رشته گیاهپزشکی و اهمیت آن برای دانش آموزان توضیحات مختصری داده شد و در ادامه در مورد آفات، بیماری‏ها و علف‏های هرز و خسارت آنها به محصولات کشاورزی و لزوم کنترل آنها توضیح داده شد. در طی بازدید انواع لوازم و تجهیزات موجود در آزمایشگاه و کاربردهای آن‏ها و همچنین مواد مورد استفاده در آزمایشگاه به دانش آموزان معرفی شد. میوه ‏های آفت زده توسط مگس میوه مدیترانه و تله ‏های مورد استفاده جهت شکار آنها مورد بازدید قرار گرفت و همچنین در ارتباط با چرخه زندگی حشرات برای دانش آموزان توضیح داده شد. از هرباریوم علفهای هرز نیز بازدید شد و در ارتباط با انواع علفهای هرز به دانش آموزان توضیح داده شد. در انتها در ارتباط با قارچ‏ها و اهمیت آنها بحث شد و تعدادی اسلاید از قارچ‌ها مورد بازدید دانش آموزان قرار گرفت.

 

بازدید از بانک بذر مرکز محل نگهداری و ذخیره‏سازی ارقام مختلف محصولات روغنی

در بازدید از بانک بذر مرکز در ابتدا در مورد اهمیت نگهداری تعداد زیاد از ارقام مختلف هر یک از محصولات روغنی، شرایط نگهداری و ذخیره‏سازی بذور دانه‏های روغنی و نحوه استفاده از این ارقام در فرآیند تولید بذر طی فرآیند دورگ ‏گیری و نحوه دورگ‏گیری بین گیاهان مطالبی ارائه گردید. در ادامه دانش آموزان از نزدیک با بذور هر یک از محصولات روغنی سویا، کلزا، آفتابگردان، کتان، کنجد و بادام‏ زمینی آشنا شدند و در مورد کدگذاری و لیبل موجود روی بنکه بذر هر یک از ارقام جهت شناسایی آنها، تفاوت ارقام سویا از نظر رنگ بذر، تفاوت‏های بین آفتابگردان آجیلی و روغنی از نظر ارتفاع گیاه و اندازه بذر، وجود ارقام کتان روغنی و لیفی توضیحاتی ارائه گردید. در انتها بوته سویا مورد بازدید دانش آموزان قرار گرفت و توضیحات مختصر در مورد ساختار این گیاه و تشکیل بذر در غلاف مطالبی بیان شد.

بازدید از محل بوجاری بذور

در بازدید از محل بوجاری بذور، در مورد انتقال گیاهان برداشت شده از مزرعه به این محل و انجام اقدامات لازم از جمله اندازه ‏گیری صفات مدنظر هر گیاه، خارج نمودن بذور از غلاف یا کپسول و در نهایت بوجاری بذور توضحاتی ارائه گردید. همچنین در مورد نحوه کاشت، داشت و برداشت دانه­ های روغنی بحث و تبادل نظر صورت گرفت، در ادامه با توجه به مقارن بودن زمان بازدید با زمان برداشت محصولات سویا و بادام زمینی و موجود بودن گیاهان برداشتی از این محصولات در این مکان، در مورد نیازهای اکولوژیکی و خاکی مورد نیاز برای رشد و نمو بهتر و عملیات مهم داشت در هر محصول توضیحاتی داده شد. همچنین دانش آموزان به صورت عملی با نحوه خسارت کرم های غلاف خوار در بادام زمینی، میزان خسارت و علائم خسارت، نحوه تشخیص انواع بذور سویا از لحاظ رنگ، شکل و اندازه مختلف آشنا شدند. درانتها نحوه خرمنکوبی بوته‏ های برداشت شده، چگونگی بوجاری و پاک کردن بذور تا مرحله انتقال به بانک بذر مورد بازدید دانش آموزان قرار گرفت.

بازدید از محل پرورش و تکثیر گیاه زینتی بنفشه آفریقایی

در بازدید از محل پرورش و تکثیر گیاه زینتی بنفشه آفریقایی ابتدا در مورد خصوصیات رشدی و شرایط نگهداری این گیاه از جمله نوع خاک مورد استفاده، محل قرارگیری گیاه در دما و نور مناسب جهت گلدهی مطالبی بیان شد. در ادامه ضمن اینکه دانش آموزان از طبقات مختلف گل‏های موجود با رنگ‏های متفاوت بازدید نمودند، در مورد نحوه تکثیر این گیاه توضیحاتی ارائه گردید.

با ما در تماس باشید 

01133435382-4
   01133434967